KONST / Litografier / Litografi 14177552
nr 1417 7552
Bengt Böckman
(1926-2014), Sverige
Litografi, Signerad, daterad 66. Bildmått: 26x26cm, yttermått inklusive ram: 45x42cm
Bengt Böckman, svensk målare, tecknare och grafiker född i Lund 1926, död 2014.
Utrop:
500 kr
måndag 6 september 2021
kl 18:58:56
Bengt Böckman
Läs mer om Bengt Böckman